Morskie Zacisze

Domki Letniskowe nad Bałtykiem

Atrakcje turystyczne w okolicy Gąsek

Latarnia morska w Gąskach

10 min. 4 min.

Latarnia morska z 1878 r. Przy latarni znajdziemy kilka restauracji i lodziarni, jest sercem życia turystycznego Gąsek.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Dobrzyca 76 2 h 30 min 11 min www.hortulus.com.pl/

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych.To unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Ogrody oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis.

Pomerania Rodzinny park rozrywki

Pyszka 4 78-112 Dygowo 1 h 10 min 30 min parkpomerania.pl/

Pomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. W naszym Parku cała rodzina będzie mogła spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody.

Trasa rowerowa Gąski-Kołobrzeg

1,5 h

Co robić gdy już mamy dość plażowania? Proponuję wycieczkę rowerową od latarni morskiej w Gąskach do latarni w Kołobrzegu. Do pokonania mamy około 25 km w jedną stronę. Wyruszamy spod latarni w Gąskach, udajemy się na zachód drogą wzdłuż wybrzeża. Za Gąskami wjeżdżamy w las i leśnym duktem dojeżdżamy do Ustronia Morskiego. Po drodze mijamy niszczejące pozostałości po placówce wojskowej założonej w 1950 r. Stanowiska artyleryjskie zbudowano na szczycie wydmy, na wysokości 22 metrów n.p.m. warte zobaczenia. W Ustroniu kierujemy się na promenadę nadmorską, która jest również ścieżką rowerową, poprowadzona jest na szczycie wydmy i cały czas mamy widok na morze. Mijamy Sianożęty, lotnisko w Bagiczu, Ekopark Wschodni - ekosystem słonych mokradeł zwanych także Smolnymi Bagnami. Dojeżdżamy do Kołobrzegu. Tu atrakcji nam nie zabraknie, ale musimy pamiętać, że czeka nas droga powrotna. Proponuję wizytę na molo, wejście na latarnię morską (w porównaniu z tą w Gąskach, kołobrzeska jest mała) i możemy wracać.